ברוכים הבאים, מבקר! [ הרשם | התחבר

פרסם

שווקי הפשפשים של ישראל

וינטאג' ,אספנות ועתיקות 12/08/2015

שווקי פשפשים נחשבים למקומות מאוד מיוחדים, שמושכים אליהם קהל רב של מבקרים.
במקומות רבים בעולם נחשבים שווקי הפשפשים למרקם תוסס חיים ופועם – שמושך אליו הן מקומיים והן תיירים. למרבה השמחה, בישראל יש כמה וכמה שווקי פשפשים שאינם נופלים מאלה שבחו”ל. חלק מהמבקרים מגיעים כדי ליהנות מהריחות והצבעים, יש שמגיעים כדי לחפש מציאות ולערוך קניות של חפצים מיד שניה ויש שמגיעים כדי לחוות את האווירה המיוחדת שניתן למצוא בכל שוק ושוק.
בסקירה הנוכחית נכיר כמה משווקי הפשפשים המרכזיים של ישראל. נתמקד במיוחד בשווקי הפשפשים בעלי ההיסטוריה המיוחדת והיכולת להתאים את עצמם לרוח הזמן ולספק אטרקציות וחוויות מיוחדות. במילים אחרות – נלמד להכיר את המאפיינים, הייחוד וכל הסיבות הטובות לבקר בשוקי הפשפשים ביפו ובחיפה.
קצת היסטוריה
אזור השוק של יפו משך אליו לקוחות ומבקרים עוד בתקופות קדומות למדי. השוק על פי מאפייניו הנוכחיים פועל כבר למעלה ממאה שנה כאשר עוד לפני קום המדינה הוא כבר היה שוקק חיים, מרהיב ומפורסם. שוק הפשפשים של יפו נמצא ממש בסמוך לטיילת המפורסמת ולאתרים נוספים של העיר העתיקה ויש בסביבתו גם מסעדות שונות, חנויות מקורות, דוכנים פתוחים וכן גלריות מרשימות.
שוק הפשפשים החיפאי שוכן באזור העיר התחתית. הוא אומנם קטן יותר מזה של יפו אך גם הוא שוקק חיים ומבקרים. רבים רואים את ליבו של השוק לאו דווקא בחנויות המקורות כי אם במתחם הרוכלים. מתחם הרוכלים (או שוק הרוכלים) התבסס כבר לפני זמן רב והוא אשר מבטיח את האווירה התוססת. בזכות התחלופה של הסחורה ושל הפריטים השונים ניתן לחוות כל ביקור בשוק באופן שונה.
שעות פעילות
שוק הפשפשים ביפו פועל בכל ימות השבוע, מיום ראשון ועד ליום שישי, בכל שעות היום ועד לשעות הערב המאוחרות. חלק מהמסעדות ובתי ההארחה שבאזור פתוחים גם בשעות הלילה וכן גם בשבת.
שוק הפשפשים של חיפה, שלא כמו השוק ביפו, פעיל במיוחד בימים ראשון ושני. למרות שיש חנויות ודוכנים שפעילים גם בשאר הימים, מדובר בחוויה שונה בתכלית. יודעי דבר ממליצים להגיע בשעות מוקדמות וכך ליהנות מפחות עומס בדוכנים של הרוכלים. לאחר מכן שווה לבקר בחנויות המקורות.
חנויות ודוכנים
בשוק הפשפשים של יפו ניתן למצוא חנויות שהן לא פחות ממוזיאונים מרהיבים. בין היתר ניתן למצוא חנויות עם מיקוד באביזרי ים וימאות, חנויות עם פריטים נדירים חלקם מלפני קום המדינה, חנויות שמציעות כלי נגינה שונים לחובבים ולנגנים מקצועיים, דוכנים וחנויות של יצירות אומנות שונות. עוד בשוק ניתן למצוא דוכני מיצים טבעיים, חנויות דגים, דוכני פלאפל, בתי קפה מיוחדים ועוד.
בשוק הפשפשים של יפו ניתן למצוא מגוון רחב של סחורות ופריטים, חלקם ישנים מאוד וחלקם ממש עתיקים. בנוסף, יש גם מגוון רחב של פריטי אומנות וחפצים לבית, סגנונות עיצוב מגוונים ויש גם לא מעט בתי אוכל בסביבה הקרובה של השוק. מסעדות דגים, מאפים, בתי קפה ובשרים מבטיחים שכל אחד יוכל למצוא את הסגנון החביב עליו.

שוק הפשפשים של יפו נמצא בסביבה מרהיבה ביופייה, עם אפשרות לרדת אל החוף, ליהנות ממסעדות דגים מעולות, עם חוויות של תבלינים, נוף ואווירה. רעיון מיוחד במינו שממתין למבקרים הוא אפשרות לרכוש כרטיס של טעימות. כך, ניתן ליהנות מהטעמים המיוחדים של יפו, שאין כמוהם בעולם. המראה של המקום בשעות הערב יפה במיוחד ובשנים האחרונות הופך כל האזור לטרנדי וצעיר. שיפור החזות הכללי של העיר שעליו שוקדת העירייה ניכר גם באזור השוק וניתן להגיע וליהנות ממופעים שונים שנערכים בסביבת השוק, חלקם ללא עלות. עוד באזור ניתן למצוא פינות חמד, מתחמים של מוזיאונים ותרבות ועוד. ניתן להגיע לשוק גם במסגרת סיורים מיוחדים, עם הדרכה והפתעות. כדאי לשלב סיור עם ביקור בנמל. אם נשאר זמן, שווה גם להגיע גם למגדל השעון, לבקר בגן הפסגה ובכיכר קדומים, בגבעת אנדרומדה ובגלריות השונות.
שוק הפשפשים בחיפה הוא מקום מושלם ליהנות מאווירה מיוחדת של מיזוג גלויות. כמו העיר עצמה, זהו מקום מסביר פנים, עם אוויר ואווירה. מתחם השוק נחשב למתחם בעליה והוא מושך אליו חובבי מציאות רבים, אומנים וגם רוכשים מקצועיים. לאחר הביקור בשוק שווה להמשיך לביקור בעיר עצמה, ניתן להגיע לגנים הבהאים או למגוון המוזיאונים שהעיר התברכה בהם (יש מוזיאון ימי, מוזיאון העפלה, מוזיאון מדע ועוד). למקום מגיעים חובבי אספנות וכן גם אנשים שאוהבים לטייל. מאוד מומלץ לשלב קפיצה לשוק בכל טיול באזור חיפה והצפון, אפשר לעצור לקניות או לארוחה קלה וליהנות מהאווירה המיוחדת.

IMG_5232

IMG_5213

IMG_5224

IMG_5236

IMG_5237

IMG_5259

IMG_5263

IMG_5267

IMG_5244

כתוב תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.

 • קופת קק"ל

  ע"י on 19/08/2015 - 2 תגובות

  קופות קרן קיימת לישראל הופצו החל מתחילת המאה ה-20 בעשרות אלפי יחידות ברחבי הקהילות היהודיות בעולם כדי לגייס כספים עבור הקרן הקיימת הממונה על פיתוח הקרקעות ועל הייעור. הקרן הקיימת עסקה בהסברה ציונית בעולם ובגיוס כספים להפרחת השממה ולייעור ארץ ישראל . קופות אלה בד”כ התאפיינו בצבעים כחול ולבן , במגן דוד או במפת ארץ […]

 • סודה לשתיה - הסיפון והסיפולוקס

  ע"י on 16/08/2014 - 1 תגובות

  בשנות ה-50 וה-60  מים מוגזים או “סודה” היו משקה מאוד פופלארי בישראל , המשקה השקוף והתוסס היה מסופק בבקבוק זכוכית עבה שנקרא “סיפון” , את הבקבוק היה ניתן למלא בסודה טריה כמעט בכל חנות מכולת שכונתית  באמצעות מיכל  CO2 גדול עטוף במעטפת הגנה מפח   , הבקבוקים היו מסוכנים ,חום רב , נפילה או מילוי בלחץ גבוה […]

 • ארגז כלי תפירה

  ע"י on 10/08/2015 - 2 תגובות

  את האביזרים הנדרשים לשימוש במכונת תפירה ביתית שהייתה נפוצה פעם כמעט בכל בית נהגנו לאחסן בארגז מיוחד מעץ שנפתח לצדדים ומגירותיו נחשפות לגישה מלמעלה . בארגז אחסנו חוטי תפירה , אצבעונים , מקלות סריגה , מחטים ,סיכות , מספריים , עפרונות סימון ועוד ועוד .. היו נפוצים ארגזים בכל מיני ורסיות , חד צדדיים ודו […]

 • שווקי פשפשים מסביב לעולם

  ע"י on 16/08/2014 - 0 תגובות

  ריכזנו עבורכם רשימה של שווקי פשפשים מסביב לעולם , חלק מהשווקים שצוינו ברשימה הינם שווקים שמציגים למכירה  פריטי פשפשים קלאסיים , כגון בגדי יד 2 , ריהוט עתיק  ,פריטי אספנות וכו’ וחלק מהשווקים בנויים כך שיש בהם גם מופעי רחוב ,בתי קפה ,מסעדות ואפשרויות נוספות לבילוי . להקדיש קצת זמן לסיבוב בשוק פשפשים מקומי זה […]

 • שווקי הפשפשים של ישראל

  ע"י on 12/08/2015 - 0 תגובות

  שווקי פשפשים נחשבים למקומות מאוד מיוחדים, שמושכים אליהם קהל רב של מבקרים. במקומות רבים בעולם נחשבים שווקי הפשפשים למרקם תוסס חיים ופועם – שמושך אליו הן מקומיים והן תיירים. למרבה השמחה, בישראל יש כמה וכמה שווקי פשפשים שאינם נופלים מאלה שבחו”ל. חלק מהמבקרים מגיעים כדי ליהנות מהריחות והצבעים, יש שמגיעים כדי לחפש מציאות ולערוך קניות […]

קטגוריות הבלוג

error: התוכן מוגן בזכויות יוצרים